Startlista Kolmårdsbiken
F10-12 10 km, flickor 10-12 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Emma | Carlsson | |
Tilde | Ekström | Västerås CK |
Ida | Ernstsson | Finspångs CA |
Tova | Fridström | Strängnäs ck |
Stina | Kagevi | Tullinge SK |
Therese | Landqvist | MTB Täby |
Tilde | Lindström | MTB Täby |
Alba | Timrén | TbOK Cykel |
Sofia | Tunesson | Kolmårdens MTB |
F13-14 25 km, flickor 13-14 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Liv | Colling | MTB Täby |
Iza | Härdelin | MTB Täby |
Felicia | Israelsson | CK Lunedi |
Moa | Petersson | Mjölby CK |
F15-16 25 km, flickor 15-16 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Elin | Dahlin | |
Kajsa | Eneroth | MTB Täby |
Ida | Kristensen | Stjärnhovs IK |
Motion 10 km, för alla från 10 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Alva | Berg | |
Mathias | Berg | |
Sofia | Berg | |
Elsa | Brunberg | Ck dainon |
Emil | Brunberg | Ck dainon |
Laura | Bäcklund | JSK |
Majken | Bäckström | Örebro |
Kenneth | Engström | Rembo IK |
Malin | Ingman Wettler | |
Johannes | Klyver | Trosabygdenscyklister |
Kajsa | Klyver | Trosabygdenscyklister |
Terje | Klyver | Trosabygdenscyklister |
Joakim | Kromnér | Trosabygdens cyklister |
Birk | Lagervik | CK danion |
Liana | Lagervik | CK danion |
Emma | Spiris | Örebro |
Oliver | Ståhlberg | |
Amelie | van den Brink | |
Mårten | Åberg | Haga cykel |
Robert | Åberg | Haga cykel |
Motion 25 km, för alla från 13 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Anna | Appelgren | |
Magnus | Brunberg | Ck dainon |
Soile | Brunberg | Ck dainon |
Magdalena | Dahlin | La lepre stanca |
Sofia | Eriksson | |
Mattias | Hallinder | CK Antilopen |
Ulf | Hallinder | CK Antilopen |
Sandra | Hansson | |
Frida | Larsson | Team Blackout |
Anders | Lindkvist | Camfil |
Erik | Lundström | Finspångs CA |
Jimmy | Lundström | |
Erik | Modig | |
Angelica | Nyqvist | Team Blackout |
Fredrik | Nyqvist | Team Blackout |
Camilla | Pettersson | |
Eirik | Pihlstroem | |
Stefan | Stebel | |
Anders | Såger | |
Malin | Viktorsson | Team Blackout |
Ola | Warrén | MTB Täby |
Motion 35 km, för alla från 15 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Richard | Alm | Trosabygdens cyklister |
Göran | Ancker | |
Tommy | Andersson | Sya SK |
Johanna | Bjärving | Enköpings CK |
Karl | Bülow | |
Lars | Bäcklund | JSK |
Joakim | Elofsson | |
Björn | Ericsson | |
Marcus | Eriksson | Ck ceres |
Per-Erik | Eriksson | Ckceres |
Madelene | Fagerlund | |
Peter | Folkeson | Tjust BRC |
Richard | Forsman | |
Teresia | Fridström | Strängnäs ck |
Fredrik | Genneby | |
Christer | Gran | Eskilstuna |
Stefan | Gunnarsson | Finspångs CA |
Mikael | Gustafson | Södertälje ck |
Erika | Heintz | Nyckelgym |
Adam | Hellstadius | OK Hällen |
Karin | Holmer | Ramviks IF |
Jonas | Hällbom | Eskilstuna CK |
Kim | Hällbom | Eskilstuna CK |
Ronald | Ingman | |
Fredrik | Karlsson | Team Rubank Racing |
Josefin | Korsbäck | Eskilstuna CK |
Charlie | Lagervik | CK danion |
Kristina | Lagervik | CK danion |
jens | larsson | CK Antilopen |
Björn | Lindén | Team-Magnus |
Caroline | Lindén | Team-Magnus |
Ingvar | Ljungstedt | Herrängens CK |
Anton | Lund | Tjust BRC |
Robin | Lundell | Tajts MTB |
Ola | Lundgren | CF Tajts mtb |
Jörgen | Lundholm | Söders |
Andreas | Modig | Tajts MTB |
Christoffer | Nielsen | |
Dag | Nilsson | Team Family |
Peter | Nilsson | Team Projektpartner |
Hannah | Nordenhem | Mjölby CK |
Mattias | Nordman | |
Max | Nordman | Elfvik Lidingö |
Johan | Nordqvist | |
Mikael | Olofsson | |
Håkan | Palmfjord | CK Ceres |
Urban | Persson | |
Anders | Pettersson | Trädgårdsplaneringsgruppen |
Mikael | Pettersson | |
Robin | Rydberg | Tajts MTB |
Bobo | Sjökvist | |
Edward | Skoog Holst | Nyköpingshem AB |
Cristoffer Sohl | Sohl | WrapKing Sweden |
Thomas | Svensk | |
Daniel | Svensson | CK hängbuk & punka |
Christian | Tamminen | CK Hängbuk & Punka |
Rebecka | Tamminen | Lynx Multisport Team |
Emil | Thilja | |
Tobias | Viking | |
Christian | Viktorsson | Team Blackout |
Mary | Westermark | Vårbergs Center för Gröna Sporter |
Melker | Wibeck | |
Andre | Wikström | Vreta |
Wilhelm | Åhlund | |
Jesper | Åkeson | Stjärnhovs IK |
Hugo | Öjfelth | Ölmstad MTB |
Motion 55 km, för alla från 17 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Oskar | Ahlsen | Gamleby Gymnasiet |
Filip | Almqvist | Nacka |
Ulrik | Alvarsson | |
Fredrik | Andersson | |
Hampus | Andersson | Team Bröderna Tramp |
Henrik | Andersson | Ahlsell AB |
Hugo | Andersson | MeraLeraMTB |
Jan | Andersson | Granheds IF |
Jimmi | Andersson | IFK Österbymo |
Johan | Andersson | Vreta SoMK |
Patrik | Andersson | Mera Lera MTB |
Elias | Andreasson | Ahlsell AB |
Fredrik | Ankarstrand | La lepre stanca |
Rasmus | Axén | |
Emil | Berglind | ENKÖPING Ck |
Gustav | Borg | Ydres Stigfinnare |
Kristian | Bräutigam | |
Olof | Carlsson | Team TK |
Marcel | Carlstedt | |
Jonas | Detterfelt | Vreta SoMK |
Patrik | Edlund | |
Rut | Elfving | Fredrikshof |
Mattias | Eriksson | |
Mats | Erlandsson | |
Anders | Fellenius | Vårbergs Center för Gröna Sporter |
Sebastian | Finder | Borgholm ck |
Tobias | Folkesson | Borgholm CK |
Johan | Fredriksson | Mjölby ck |
Peter | Fridström | Strängnäs ck |
Hans | Friedel | Ramnäs CK |
Gunnar | Frisk | Mera Lera MTB |
stefan | gustafsson | |
Martin | Gustavsson | |
Mikael | Hansson | Borlänge CK |
Magnus | Hellberg | Eskilstuna CK |
Björn | Holm | Ahlsell AB |
Freddie | Håkansson | |
Patrick | Hörstam | Tbck |
Torbjörn | Iserstål | Tjust Bike & Running Club |
Peter | Jaksch | |
Lasse | Jansson | Eksjö CK |
Tony | Jansson | AD Bildelar Nyköping |
Peter | Jarheden | |
paul | jedenfalk | Vreta SOMK |
Gustav | Johansson | |
Håkan | Johansson | Mera lera mtb |
Stefan | Johansson | Trosabygdens Cyklister |
Tobias | Jonsson | Borgholms cykelklubb |
Christer | Jönsson | ST MTB |
Mårten | Kalsson | Tbck |
Petri | Karjalainen | Motala AIF CK |
Jimmy | Karlsson | Borgholm CK |
Stefan | Karlsson | |
Anders | Kindgren | Ahlsell AB |
Katja | Kircher | MeraLera Mtb |
Mikael | Koivula | |
Andreas | Kristiansson | |
Robert | Kristiansson | |
Madelene | Larsson | Åstorp CK |
Otto | Leijon | Ahlsell AB |
Håkan | Lindgren | Kolmården Adventures |
Morgan | Lindstam | Ahlsell AB |
Stefan | Ljungstedt | Herrängen Cykel |
Nicholas | Louca | Järfälla CK |
Johan | Lönn | Granheds IF |
Johan | Lönnqvist | CK Antilopen |
Per | Malmlöv | Drake Analytics |
Mattias | Markström | |
Johan | Mattsson Beskow | www.DevinSense.com |
Sasan | Mirahmadi | |
Robert | Nilsson | Ramnäs CK |
Tomas | Nilsson | Team Bröderna Tramp |
Jens | Nisu | Gustavsberg |
Mikael | Nordenhem | Mjölby CK |
Claes | Olofsson | C Olofsson Bygg AB |
Daniel | Pettersson | Barnbiabetesfonden |
Johan | Pickl | Kungsörs SK |
Henrik | Reidemar | Enköpings CK |
Martin | Rentoft | Sågteknik i Södermanland |
Joachim | Sand | Jernbro |
Anders | Sandell | Ahlsell Ab |
Per | Sjöqvist | Mera Lera MTB |
Marcus | Skarin | CK Antilopen |
Erik | Skoglund | Nykvarn |
Per | Ståhl | Mera Lera MTB |
Per | Stålhammar | Tullinge SK |
Pernilla | Svensson | Stjärnhovs IK/Ciclo Lollo |
Christian | Söder | |
Magnus | Söderberg | |
Jonas | Thorsell | Tunabergs Mtb |
Rune | van den Brink | |
Martin | Vehmas | Enskede |
Maria | Wallström | Ut & Njut |
Micke | Wallström | Ut & Njut |
Johan | Wibeck | |
David | Wiklund | |
Josef | Wiklund | |
Martin | Wretman | Ramnäs ck |
Johan | Zetterström | Spårvägen CF |
Martin | Öjfelth | Ölmstad MTB |
Nyb P/F 6-9 2 km, 6-9 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Wilmer | Andersson | Mera Lera MTB |
Stina | Fridström | Strängnäs ck |
Linus | Hilmersson | Vreta somk |
Henning | Hollertz | Finspång CA |
Knut | Jedenfalk | Vreta SOMK |
Otto | Jedenfalk | Vreta SOMK |
Harry | Junevall | Ramnäs ck |
William | Kindahl | Finspångs CA |
Elias | Landh | MTB Täby |
Oskar | Vesterlund | CK Antilopen |
P10-12 10 km, pojkar 10-12 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Vilmar | Aastrup | MTB Täby |
Alvin | Andersson | Mera Lera MTB |
Emil | Colling | MTB Täby |
Paul | Greijus | Tullinge SK |
Walter | Junevall | Ramnäs ck |
Jonathan | Kindahl | Finspångs CA |
Svante | Kromnér | Trosabygdens cyklister |
Anton | Landén | MTB Täby |
Albert | Lejergård | CK Dainon |
Liam | Nilsson | Ramnäs Cykelklubb |
Oliver | Vesterlund | CK Antilopen |
P13-14 25 km, pojkar 13-14 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Vigor | Aastrup | MTB Täby |
Lukas | Agnevik | MTB Täby |
Rasmus | Alm | Trosabygdens cyklister |
Alvin | Dahl | IK Jarl |
Erik | Ekman | MTB Täby |
Jonathan | Fransén | MTB Täby |
Albin | Hallgren | Kungsörs SK |
Olle | Johnsson | MTB Täby |
Ivar | Lundström | Finspångs CA |
hampus | nagy | ck dainon |
Gabriel | Narkiniemi | Norberg CK |
Arvid | Pettersson | Mjölby Cykelklubb |
Sebastiann | Pettersson | Finspångs CA |
Arvid | Wahlqvist | TrosabygdensCyklister |
Joel | Warrén | MTB Täby |
Anton | Wiking | MTB Täby |
P15-16 35 km, pojkar 15-16 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Patrik | Bergman | Almby IK/ Team Bergslagsloppet |
Fabian | Birgersson | MTB Täby |
Joel | Elofsson | Kolmårdens MTB |
Joel | Ernstsson | Finspångs CA |
Simon | Gunnarsson | Finspångs CA |
Noel | Gustafson | Södertälje ck |
Martin | Johansson | Vreta SMK |
Carl | Kagevi | Tullinge SK |
Viktor | Lindqvist | Kolmårdens MTB |
Malte | Lunde | MTB Täby |
Elliot | Nord | MTB Täby |
Elliot | Norlander | Ck Ceres |
Adam | Pettersen | Almby IK |
Oskar | Pettersson | Mjölby Cykelklubb |
Joel | Wedin | Almby IK |
Tävling 55 km Damjuniorer, 17-18 år
Det finns ännu inga deltagare i klassen Tävling 55 km Damjuniorer, 17-18 år.
Tävling 55 km Herrjuniorer, 17-18 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Rikard | Andersson | Finspångs Ca |
Jacob | Ekström | Västerås CK |
Patrik | Engström | Rembo IK |
Eric | Gunnarsson | OK Tyr |
Tävling D30 55 km Dam, 30-39 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Sofia | Ahlqvist | Knivsta CK |
Anna | Lundin | Velocipedföreningen Punschrullen |
Tävling D40 55 km Dam, 40-49 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Malin | Pilvinge | CF Tajts MTB |
Tävling D50 55 km Dam, 50- år
Det finns ännu inga deltagare i klassen Tävling D50 55 km Dam, 50- år.
Tävling H30 55 km Herr, 30-39 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
John | Andersson | Specializedconceptstore CK |
mattias | berggren | hofors aif/cykel |
Magnus | Berglund | IF Mantra Sport |
Mathias | Bohman | Länna Sport ck |
Tobias | Dahlberg | CK La Lepre Stanca |
Alexander | Estehag | wexio velo |
Johan | Gustafsson | Ulricehamns CK |
Fredrik | Hagström | Ck Ceres |
Fredrik | Hermansson | Mjölby ck |
Michael | Hilmersson | Vreta somk |
Kristoffer | Ingemansson | Fredrikshofs IF CK |
Henrik | Jansson | Järfälla CK |
Ronnie | jansson | Team tcm |
Carl-Fredrik | Johansson | Eksjö CK |
Joel | Karlsson | Bålsta CK |
Jonas | Karlstedt | Motala AIF CK |
Mikael | Kippilä | Järfälla CK / ROSE Bikes Sverige |
David | Landberg | CK Wimer/Cykel33an Torpado |
Holger | Larsen | Stockholm multisport |
Niclas | Lauren | Södertälje CK/Team Merida Cykelvasan |
Anders | Lindqvist | MTB Täby |
Rain | Lond | Stockholm CK |
Christian | Meijer | ACT Cycling Team / Maxprestation sportsclub |
Johan | Possman | Länna Sport CK |
Andreas | Tellmo | Ålems Ck |
Mattias | Åkerlund | Mera Lera mtb |
Tävling H40 55 km Herr, 40-49 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Johan | Andersson | Specialized Concept Store CK |
Anders | Bergström | Mera Lera MTB |
Henrik | Bergström | IK Hakarpspojkarma |
Johan | Bjurhäll | MTB Täby |
Daniel | Bäckelin | Aktivitus SC |
Per | Ekström | Fredrikshof IF CK |
Christian | Gustafsson | Trosabyggdens cyklister |
Mattias | Israelsson | CK Lunedi |
Tony | Karlsen | Tullinge SK |
Priit | Laansalu | Jõelähtme Singel |
Pierre | Larsson | Norrköpings SK |
Pär | Mörk | CK Ceres |
Per | Nobrant | Mera Lera MTB |
Anders | Singstedt | CK Norrtälje |
Håkan | Smeds | MTB Täby |
Tommi | Taivassalo | CK Norrtälje |
Peter | Tunek | CK Wimer/Cykel33an Torpado |
Hans | Ulvbane | Maxprestation |
Meelis | Välk | Jõelähtme Singel |
Tobias | Wilhelmsson | CK Wimer |
Fredrik | Winberg | Tullinge SK |
Tävling H50 55 km Herr, 50- år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Mats | Andersson | CK Ceres |
Per | Andersson | Finspångs Ca |
Bo | Dertell | Länna Sport ck Team Lapierre Sweden |
hasse | jonsson | eskilstuna ck |
Peter | Jäderfeldt | Södertälje CK |
Johan | Lindberg | CK Antilopen |
Håkan | Ling | Ck valhall |
Peter | Lundgren | Mera Lera MTB |
Johan | Raud | SMACK |
Per | Skoog | CK Ceres |
Thomas | Wall | CKFalken |
Tävling senior 55 km Dam, 19-29 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Ellen | Henrysson | Team Sporton Skövde |
Malin | Karlsson | Finspångs CA |
Alicia | Petersdotter | Kolmårdens MTB |
Linda | Tufvesson | CKX/Team Rosebikes |
Erica | Zetterlund | Hjo Velocipedklubb |
Tävling Senior 55 km Herr, 19-29 år
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Fredrik | Berg | Almby IK / Team Bergslagsloppet |
Jakob | Björklund | Team Skoglöfs Bil IF / KTMBikesSWE |
Samuel | Brännlund | Team Hi5_Oik |
Albin | Carlsson | Kisa SK |
Simon | Carlsson | Trosabygdens OK |
Stefan | Carlsson | Kolmårdens MTB |
Dennis | Dertell | Länna Sport CK |
Mikael | Flockhart | CK Norrtälje/Pedalogerna.com |
Calle | Friberg | Stockholm CK / Team Apollo Sports Skoda |
Kristoffer | Gross | Ck Wimer/Cykel33an Torpado |
Marcus | Jansson | CK Hymer |
Ludvig§ | Kitzberger | Länna Sport CK |
Fredrik | Lagercrantz | Kolmårdens MTB |
Jesper | Larsson | CK Antilopen |
Nils | Lillpers | Team TCM Sweden |
John | lindberg | John Lindberg Coach och Motivation |
Viktor | Ludvigssson | Skövde CK Team Sportson |
Erik | Mattelin | Highland Cycling |
Johan | Norén | Serneke Allebike MTB Team |
Henrik | Sparr | Stockholmck/Team Apollosports Skoda |
Benjamin | Ström | Halden CK |
Henrik | Öijer | Falu CK |
Jonatan | Östlund | Tullinge SK |