Startlista KolmårdsRundan - Kolmården Trail Marathon
A: 2,5KM-Barn, (födda 2007 el. senare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Jonathan | Ellnemar | |
Alice | Enetjärn | Nyköpings BIS |
Alice | Ettling | Finspång SOK |
Theodor | Franzén | |
Tilda | Franzen | Kvarsebo IK |
Ylva | Franzen | Kvarsebo IK |
Arvid | Grabbe | Matteus SI |
Elsa | Haglund | Ok hällen |
Alvin | Johnsson Norinder | |
Ellen | Johnsson Norinder | |
Emma | Lindgren | NAIS |
Natalie | Norberg | Kvarsebo IK |
Mille | Norin | MSI |
Nova | Segersten | Kvarsebo IK |
Viggo | Segersten | Kvarsebo IK |
Jonathan | Åberg | |
Emil | Öberg | Ok hällen |
Lucas | Öberg | Ok hällen |
Matilda | Österlund | Matteus SI |
A: 2,5KM-Ungdom, (födda 2002-2006)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Nattalie | Ellnemar | |
Alexander | Franzén | |
Vakans | Vakans | |
Melker | Waldfelt | Finspångs SOK |
A: 2,5KM-Vuxen, (födda 2000 el. tidigare)
Det finns ännu inga deltagare i klassen A: 2,5KM-Vuxen, (födda 2000 el. tidigare).
B: 6KM-Ungdom, (födda 2002 el senare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Sofie | Ettling | Finspång SOK |
Benni | Gottlind | Vardagsstark |
Nelli | Gottlind | Vardagsstark |
Wille | Gottlind | Vardagsstark |
Axel | Jarl | Nais |
Alve | Lantz | |
William | Lantz | |
Emelie | Lindgren | IFK NORA |
Linnea | Lund | OK Kolmården |
Enya | Malmsten | IFK Linköping Brottning |
Wilmer | Nordenvall | |
Elmer | Waldfelt | Finspångs SOK |
Liam | Wiklander | |
Rasmus | Öberg | Ok hällen |
B: 6KM-Vuxen, (födda 2001 el. tidigare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Katarina | Alheim | Tullinge |
Mats | Alheim | Tullinge |
Marcus | Andersson | Allmänna Idrotts Klubben - AIK |
Mikael | Andersson | |
Marie | Arnesson Galler | IK Dran |
Annelie | Augustsson | We run peking |
Lars | Bjelkstrand | Postens IF Södertälje |
Marie | Broddegård | Vill apelsiner bli juice eller blir de pressade till det? |
Denny | Calvo | Östersunds SK |
Conny | Duan | |
Veronica | Duan | |
Anders | Edengren | |
Anders | Ekdahl | |
Joline | Ekström | |
Henrik | Elofsson | Kolmården MTB |
Jonas | Englund | |
Philip | Engstrand | Umara Sports Club |
Carina | Ericsson | Nyköping |
Melinda | Eriksson | MIF-Örebro kommun |
Hannes | Fagerman | |
Helen | Ferin | We Run Peking |
Anna | Fredriksson | |
Johanna | Fridsén | |
Louise | Gottlind | Vardagsstark |
Thomas | Gottlind | Vardagsstark |
Ulrika | Granath edlund | ÅGIF |
Mari | Green | |
Malin | Gustafsson | |
Christer | Hagberg | |
Beatrice | Hjalmarsson | Team snigel |
Eva | Holm | The nerds |
Ulf | Holm | The nerds |
Dennis | Holmström | TNT Linköping |
Josefin | Hugosson | |
Marcus | Hugosson | |
Simon | Hurtig | The nerds |
Linda | Ivarsson | |
Ida | Karlsson | |
Jennie | Karlsson | MIF- Örebro kommun |
Angelica | Lantz | |
Christian | Larsson | Swedenring ofc |
Erik | Larsson | Postens IF Södertälje |
Michaela | Larsson | Linköping |
Simon | Larsson | Linköping |
Kerstin | Lind | |
Petra | Lindberg | |
Daniel | Lindblom | Gnesta |
Jenny | Lindblom | FAIK |
Lena | Lindgren | Nocout |
Ulrika | Lindgren | IFK NORA |
Anita | Lindroos | The nerds |
Emilia | Lönn | Granheds if |
Maria | Malmsten | IFK Linköping Brottning |
Carolina | Montan | |
Anna | Nilsson | |
Hanna | Nordell | |
Carl | Nygren | Saab |
Sarah | Purvins | |
Anki | Reiner | |
Liselott | Rosenbom | Åkersberga |
Rasmus | Rosenbom | Åkersberga |
Mathias | Sabel | |
Cecilia | Skoog | Råby Skoog |
Emelie | Skoog | Råby Skoog AB |
Maria | Staberg | |
Jörgen | Staf | |
Rune | Strand | Linköping |
Åsa | Sturegren | Team Snigel |
Britt | Sundström | |
Carl | Svensson | Vattenfall IF |
Helene | Svensson | |
Linnéa | Svensson | |
Thomas | Svensson | |
Susanne | Sörbergh Runesson | |
Hedvig | Tuxen-Meyer | The nerds |
Vakans | Vakans | |
Jenny | Wahlqvist | Linköping |
Grayson | Webb | Vill apelsiner bli juice eller blir de pressade till det? |
Malin | Wiremalm | |
Camilla | Yngve | Vill apelsiner bli juice eller blir de pressade till det? |
Alice | Zetterstrand | |
Björn | Åberg | |
Monica | Åsberg | |
C: 10KM-Ungdom (födda 2002 el senare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Filip | Bergh | Bsk |
Tyra | Skoog | Katrineholms sk Friidrott |
C: 10KM-Vuxen, (födda 2001 el. tidigare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Christina | Andersson | Team Snigel |
Rikard | Andersson | IK Akele |
Kristina | Bergman | |
Mikael | Bergman | |
Jocke | Björling | Söndagsmilen Lindö Norrköping |
Rebecca | Fredriksson | |
Anders | Gustavsson | |
Marcus | Hassel | |
Oskar | Hjärpe | |
Niklas | Klarin | |
Kerstin | Konitzer | Runacademy IF |
Anders | Lind | |
Jennie | Lind | Team Skavsåret |
Lukas | Ljungcrantz | Vegan Runners IK |
Samuel | Nilsson | Finspångs AIK |
Amanda | Norberg | |
Johan | Nordqvist | Tjalve IF |
Daniel | Näkne | Tjalve IF Norrköping |
Alexander | Olsson | Birgittas trädgård |
Lisa | Petersson | IFK Göteborg |
Anna-Lena | Rundblad | |
Herman | Ruul | |
Oskar | Rüdow | |
Joanna | Sjölander | |
Fredrik | Ström | Runacademy IF |
Tobias | Thorsson | Tjalve IF Norrköping |
Emil | Toftgård | Swedbank |
Maria | Toftgård | Skatteverket |
Klara | Wieslander | |
Timmy | Åhrman | Sweden Runners |
D: 21KM-Vuxen Elit, (snabba löpare födda 2001 el. tidigare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Courtney | Adamson | |
Conny | Andersson | Runacademy |
Conny | Andersson | Runacademy |
Jacob | Arén | Team Nordic Trail |
Emma | Backteman | IK Akele |
Karl | Bakos | |
Anna-Sofie | Bark | IK Akele |
Pär | Bergsman | OCR Stockholm IF |
Dan | Bäck | Kumla SF |
Crelle | Ekstrand | Crelle Photography AB |
Karl | Engström | Runacademy IF |
Peter | Ettling | Finspång SOK |
Johan | Fagerberg | Tjalve IF |
Oscar | Gründer | Ärla IF |
Mikael | Hellsten | Team Nordic Trail Falun |
Torbjörn | Hildemark | |
Jörgen | Jonsson | Tjalve IF Norrköping |
Oskar | Karlsson | We Run Peking |
Hanna | Korhonen | Runacademy IF |
Marcus | Letalick | |
Håkan | Linder | UT Kolmården |
Simon | Nyberg | FAIK |
Kent | Rovio | Öbacka lk |
Elmina | Saksi | Tjalve IF/ASICSFrontRunner |
Henrik | Schultz | Nocout.se |
Rikard | Sikö | |
Joel | Spratt | |
Vakans | Vakans | |
Pontus | Wallin | Team Nordic Trail |
Jens | Wiberg | |
Mattias | Wijkmark | Katrineholms SK Friidrott |
D: 21KM-Vuxen Motion, ("Långsammare" löpare födda 2001 el. tidigare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Andreas | Ahle | Grannar IF |
Åsa | Amrén | Tjalve |
Toivo | Andersson | |
Tomas | Andersson | Finspångs ca |
Johan | Bengtsson | |
Emil | Berg | FOI |
Richard | Bergflo | Team Nordic Trail |
Jenny | Bertvall | Tyresö |
Charlotte | Billgren | |
John | Bister | |
Dan | Björkman | |
Robert | Blomberg | |
Karin | Börjeskog | LoSix |
Tina | Carlsson | |
Maria | Cederberg | |
Roger | Cederberg | |
Fredrik | Dagh | |
Malin | Danborg | |
Anette | Eckervig | Foria AB |
Emma | Egier | OCR Stockholm IF |
Martin | Ekendahl | |
Josefin | Ekström | |
Erica | Elimä | |
Anders | Eriksson | Enköpings AIF |
Helena | Eriksson | |
Nichlaes | Eriksson | Axa sports club |
Robert | Eriksson | |
Linus | Falk | Jönåker |
Per | Folkesson | Nyköping |
Sanna | Friberg | Huddinge |
Anna | Friman | |
Anton | Friman | |
Daniela | Garcia | Runacademy IF |
Caroline | Green | |
Susanne | Gunell | |
Björn | Gustavson | FAIK |
Kim | Gustavsson | |
Stefan | Götesson | LoSix |
Daniel | Haglund | Ok hällen |
Madelene | Hammarstedt | |
Linda | Hansen | Friskis och svettis Söderköping |
Emil | Harryson | |
Mikael | Hartman | |
Martin | Henriksson | Krokek If |
Nicklas | Hugoo | Running on plants |
Anna | Håkansson | OK Kolmården |
Robert | Håkansson | OK Kolmården |
Maria | Hövling | Nyköping |
Vahid | Jalilian Mossavion | |
Gabriella | Jarl | Norrköping |
Hinrik | Jóhanneson | Grundarfjörður |
Elin | Johansson | Runacademy |
Mattias | Johansson | Team Eagle Multisport |
Fredrik | Johnsson | |
Robin | Karlsson | RunNKPG |
Tommy | Karlsson | Friskis & Svettis Söderköping |
Magnus | Kindesjö | Grannar IF |
Maria | Kleringer | |
Håkan | Kronander | |
Petter | Lakso | |
Olof | Larsson | SSAB OJ Korpen |
Jonny | Lindberg | Kristinehamn |
Fredrik | Lindgren | Trumpetare Fredrik |
Kristoffer | Lundahl | |
Linn | Lunsjö | Funrun byninni |
Cathrine | Löfgren | |
Catarina | Magnusson | |
Mikael | Maschmann | Ärla if |
Jonas | Mattsson | |
Sara | Meyer | Matteus SI |
Håkan | Nilsson | Linköping |
Tobias | Norin | MSI |
Marianne | Nybacke | |
Alexander | Olsson | |
Dennis | Olsson | |
Josefin | Olsson | |
Linda | Olsson | Taxinge |
Mattias | Oskarsson | |
Jhonel | Palomino | |
Jesper | Parö | IK Akele |
Katarina | Peterson | |
Jonas | Pettersson | Lonesome runners |
Jonas | Pihl | IK Nocout |
Ebba | Planting | |
Sara | Rais | Tjust bike & runningclub |
Johannes | Reichhuber | Team Nordic Trail Stockholm |
Sarah | Reichhuber | Team Nordic Trail Stockholm |
Gabriella | Reiner | Team CRS |
David | Ringh | Stigtomta löpning |
Anna | Roland Andersson | |
David | Rovio | Öbacka LK |
Stefan | Saksi | GisselöGårdsbryggeri |
Anna-Karin | Salovaara | Team Nordic Trail Linköping |
Karl-Jimmy | Samuelsson | The Classic Sports Club |
Kristin | Sandberg | Friskis och Svettis |
Magnus | Sannert | NYKOPING |
Natalie | Sippl | 22.05 |
Patric | Skytt | |
Erica | Smedberg | Nacka Värmdö Skidklubb |
Marcus | Steiner | Elgiganten Kök |
Martin | Steiner | Kalmar Waldorsola |
Ebba | Stenbeck | Säterholmen IF |
Hjalmar | Stenbeck | Säterholmens IF |
Ludvig | Stenberg | IK NocOut.se |
Niclas | Stensson | Nais |
Andreas | Stjerna | Friskis och Svettis Söderköping |
Malin | Strömberg | |
Jonathan | Strömgren | |
Fredrik | Susi | |
Louise | Svensson | Runacademy IF |
Rebecca | Svensson | |
Pernilla | Söderqvist | Storvreta IK |
Anneli | Thiel | |
Jenny | Thunholm | |
Jenny | Tjärnelid | Saltängens mekaniska verkstad AB |
Andreas | Tunemar | Team Nordic Trail |
Pernilla | Tunesson | Söderköping |
Linnea | Törnqvist | |
Martin | Uller | |
Annika | Unger | Lonesome Runners |
Manuel | Vergara | |
Mikael | Wiberg | |
Petra | Wiberg | |
Christer | Wigerblad | |
Emil | Wiik Gundersen | Apptek Applikationer AB |
Niklas | Wittbom | |
Lisa | Åberg | |
Sara | Öberg | Ok hällen |
Robin | Örtenblad | |
Maria | Österlund | Matteus SI |
Anders | Östrem | Flame Heads |
E: 42KM-Vuxen, (födda 2001 el. tidigare)
Förnamn | Efternamn | Förening/Företag |
Mathias | Ahlqvist | Mikkeller Running Club |
Erica | Andersson | |
Johannes | Andersson | |
Magnus | Anundsson | |
Peter | Arnesson | Bottnaryds IF |
Ola | Asp | Nynäshamn Långdistansklubb |
Klas | Axell | Växjö |
Anders Turbofoten | Axelsson | Farsta galoppers |
Jonas | Axén | Motala AIF OL |
Battsetseg | Batnasan | |
Odgerel | Batnasan | |
Robert | Berg | OK Hällen |
Emma | Bergflo | Team Nordic Trail |
Joel | Berring | Centrum OK |
Olle | Bertilsson | Fjällmossen |
Karin | Biwersi | |
Stefan | Bjerkegren | |
Jens | Björkeby | Team Björkeby |
Andreas | Blomqvist | |
Anneli | Borg | OK Denseln |
Mattias | Brodén | - |
Thomas | Broquist | |
Eric | Claesson | UT Kolmården |
Thomas | Dahlgren | Runneby runners LK |
Fredrik | danell | Ekängens IF |
Oskar | Davidsson | IFK Tuna |
Peter | deNeergaard | Running4serenity |
Bo | Edenfäll | Vallentuna |
Nina | Ellmark | Team Envol/ Stigtomta löpning |
Joakim | Engholm | Whatstone löpers |
Björn | Englund | Maxpreststion sportclub |
David | Erenger | Briteback |
Fredrik | Filipsson | Tjalve IF Norrköping |
Malin | Gibrand | FK Studenterna |
Edvin | Gundberg | Team Nordic Trail |
ANDERS | GUNNARSSON | Ifk Österbymo |
Alice | Gustafsson | Kungsörs SK |
Annica | Gustafsson | Länna Löp och CK |
Magnus | Hedman | Växjö |
Stefan | Henriksson | Gubblöpet |
Henning | Holmström | Klubblös |
Per E. | Häll | Delta |
Per | Janzon | |
Peter | Johansson | OXELÖSUND |
Tobias | Johansson | T.U.F.F |
Patrik | Jonsson | Tiny Dancer |
Andréas | Karlsson | Linköping |
Mikael | Klaesson | Team Nordic Trail Trosa |
Niclas | Kullgard | |
Jacek | Lachowicz | |
Ingvar | Larsson | Tjalve IF Norrköping |
Patrik | Larsson | |
Baptiste | Lescop | |
Madelaine | Lind | Skavsåret IF |
Anna | Lindquist | Färjestadens Motions IF |
Anders | Ljungqvist | |
Oskar | Lund | IK Vista |
Jonas | Löwendahl | Linköpings skidklubb |
Christian | Malmgren | Run forrest run |
Jonas | Manole | FK Studenterna |
Jeremy | Meteyer | Zero Waste Stockholm |
Henrik | Nilsson | Katrineholms SK Friidrott |
Samuel | Nilsson | Finspångs AIK |
Anna | Norin | MSI |
Tobias | Nygren | Jönköping |
Kurt | Nyström | Lundaskogs Byalag |
Maria | Nätterlund | Gävle |
Niklas | Olsson | IK Akele |
Cecilia | Petersson | Stockholm HHH |
Susanne | Roos | |
Isak | Rydén | |
Henrik | Sandén | Länna Löp och CK |
Mikael | Skogh | Gubblöpet |
Peter | Steiner | Team Ultra Sweden |
Caroline | Svedberg | Löparbruttorna |
Hanna | Svensson | Tjalve IF Norrköping, team power woman athletic club |
Petra | Söderqvist | Storvreta IK |
Gustaf | Thorslund | Linköping |
Fredrik | Topplund | Linköping |
Andrea | Trägårdh | |
Vakans | Vakans | Vakans |
Calle | Wachtmeister | |
Annika | Walter | Team Nordic Trail |
Chris | Walter | Enhörna IF |
Hugo | Wickwald | Trailrunning Sweden |
Marcus | Widenfors | Team Nordic Trail |
Daniel | Åström | Ljungsbro |
Magnus | Österlund | Matteus SI |